Vybrali ste novinku


Krásny trávnik vďaka vertikutácii

Chcete mať krásny trávnik? Nezabúdajte na jarnú vertikutáciu. V nasledujúcom článku Vám poradíme, ako sa starať o trávnik v jarnom období.

Čo je vertikutácia?


Vertikutácia slúži na prerezanie vrchnej časti pôdy a na odstránenie zplstnených zbytkov trávy, zeliny a machov tvoriacich nepriepustnú vrstvu. Táto nežiadúca vrstva vedie k pomalému presakovaniu vody do pôdy a jej rýchlemu vypareniu čím je znemožnené dostatočné vyživenie trávy cez korienky v pôde. Tráva sa tak zakoreňuje stále plytšie, je nedostatočne vyživovaná a zhoršuje sa jej kvalita.
 
Vertikutáciou odstránite túto nežiadúcu vrstvu a zároveň prerežete vrchnú časť pôdy. Tým sa zlepší príjem vzduchu, živín, vlahy, vďaka čomu dôjde k hlbšiemu a bohatšiemu prekoreneniu trávy. Podporí sa tak tvorba nových výhonkov, trávnik sa omladí a skvalitní.
 

Vertikutáciu je odporúčané vykonávať viac krát do roka najmä koncom septembra - začiatkom októbra a na začiatku jari.

Ako na to?


Elektrický vertikutátor Fieldmann FZV 4001-E

Pre aktuálnu jarnú sezónu sme pre pripravili nový model robustného elektrického vertikutátora s príkonom elektromotora 1 300 W, s pracovným záberom 32 cm, ktorý vďaka svojej konštrukcii znesie aj vyššie zaťaženie.

Dvojitá sklopná rukoväť s ergonomickým zakončením prispieva ku komfortu obsluhy a zvyšuje stabilitu stroja pri práci. Štandardnou výbavou sú dva valce - vertikutačný s nožmi a prevzdušňovací s pružinami. Výmena valcov je veľmi jednoduchá. Nastavenie pracovnej hĺbky sa vykonáva páčkou.

Voliť môžete zo štyroch pozícií v rozmedzí -9 až +3 cm (pozícia + 3 cm je určená pre transport stroja). Súčasťou vertikutátora je aj látkový kôš s objemom 40 l.Vložené 11. 1. 2015

Ostatné novinky v PLANEO Elektro

Archív noviniek
Leták PLANEO Elektro - Prebuďte záhradu s nami

Leták PLANEO Elektro - Prebuďte záhradu s nami

Prinášame vám nový leták PLANEO Elektro "Prebuďte záhradu s nami" platný od 23.3. do 5.4.2017.

Viac informácií
Huawei P10 + set príslušenstva

Huawei P10 + set príslušenstva

Objednajte si v našich predajniach Huawei P10 a získate k nemu príslušenstvo v hodnote 110 € zadarmo.

Viac informácií
Získajte až 55 € späť pri nákupe chladničky LG

Získajte až 55 € späť pri nákupe chladničky LG

Teraz vráti spoločnosť LG spotrebiteľom za nákup vybraných chladničiek až 55 € späť.

Viac informácií
ZÍSKAJTE K NÁKUPU ELEKTRICKÉ KEFKY ORAL-B V HODNOTE 79 €

ZÍSKAJTE K NÁKUPU ELEKTRICKÉ KEFKY ORAL-B V HODNOTE 79 €

Kúpte si tyčový vysávač Ergorapido, zaregistrujte svoj nákup a získajte ako darček Oral-B PRO 790 s dvomi elektrickými zubnými kefkami v balení s praktickým cestovným puzdrom v hodnote 79€.

Viac informácií
Archív noviniek