Vybrali ste novinku


Krásny trávnik vďaka vertikutácii

Chcete mať krásny trávnik? Nezabúdajte na jarnú vertikutáciu. V nasledujúcom článku Vám poradíme, ako sa starať o trávnik v jarnom období.

Čo je vertikutácia?


Vertikutácia slúži na prerezanie vrchnej časti pôdy a na odstránenie zplstnených zbytkov trávy, zeliny a machov tvoriacich nepriepustnú vrstvu. Táto nežiadúca vrstva vedie k pomalému presakovaniu vody do pôdy a jej rýchlemu vypareniu čím je znemožnené dostatočné vyživenie trávy cez korienky v pôde. Tráva sa tak zakoreňuje stále plytšie, je nedostatočne vyživovaná a zhoršuje sa jej kvalita.
 
Vertikutáciou odstránite túto nežiadúcu vrstvu a zároveň prerežete vrchnú časť pôdy. Tým sa zlepší príjem vzduchu, živín, vlahy, vďaka čomu dôjde k hlbšiemu a bohatšiemu prekoreneniu trávy. Podporí sa tak tvorba nových výhonkov, trávnik sa omladí a skvalitní.
 

Vertikutáciu je odporúčané vykonávať viac krát do roka najmä koncom septembra - začiatkom októbra a na začiatku jari.

Ako na to?


Elektrický vertikutátor Fieldmann FZV 4001-E

Pre aktuálnu jarnú sezónu sme pre pripravili nový model robustného elektrického vertikutátora s príkonom elektromotora 1 300 W, s pracovným záberom 32 cm, ktorý vďaka svojej konštrukcii znesie aj vyššie zaťaženie.

Dvojitá sklopná rukoväť s ergonomickým zakončením prispieva ku komfortu obsluhy a zvyšuje stabilitu stroja pri práci. Štandardnou výbavou sú dva valce - vertikutačný s nožmi a prevzdušňovací s pružinami. Výmena valcov je veľmi jednoduchá. Nastavenie pracovnej hĺbky sa vykonáva páčkou.

Voliť môžete zo štyroch pozícií v rozmedzí -9 až +3 cm (pozícia + 3 cm je určená pre transport stroja). Súčasťou vertikutátora je aj látkový kôš s objemom 40 l.Vložené 11. 1. 2015

Ostatné novinky v PLANEO Elektro

Archív noviniek
PLANEO Elektro leták - Máme všetko pre krásnu záhradu

PLANEO Elektro leták - Máme všetko pre krásnu záhradu

Prinášame vám nový leták PLANEO Elektro - "Máme všetko pre krásnu záhradu" platný od 20.4. do 3.5.2017.

Viac informácií
Kúpte si chladničku alebo práčku Samsung a získajte až 74 EUR späť!

Kúpte si chladničku alebo práčku Samsung a získajte až 74 EUR späť!

Zakúpte si jeden z vybraných produktov Samsung a získajte bonus až 74 EUR!

Viac informácií
Jarný aprílový úlet

Jarný aprílový úlet

Staňte sa držiteľom Rodinnej karty už dnes a nakupujte výhodne v sieti našich predajní, teraz so zľavou až do výšky 5%. Akcia platí do 30.4.2017.

Viac informácií
Samsung - Vyčarujeme vám úsmev na tvári

Samsung - Vyčarujeme vám úsmev na tvári

Získajte 30-dňovú záruku vrátenia peňazí na Samsung Soundbar! Zakúpte jeden z vybraných Soundbarov Samsung a získajte 30-dňovú záruku vrátenia peňazí bez udania dôvodu!

Viac informácií
Archív noviniek