Vybrali ste novinku


Krásny trávnik vďaka vertikutácii

Chcete mať krásny trávnik? Nezabúdajte na jarnú vertikutáciu. V nasledujúcom článku Vám poradíme, ako sa starať o trávnik v jarnom období.

Čo je vertikutácia?


Vertikutácia slúži na prerezanie vrchnej časti pôdy a na odstránenie zplstnených zbytkov trávy, zeliny a machov tvoriacich nepriepustnú vrstvu. Táto nežiadúca vrstva vedie k pomalému presakovaniu vody do pôdy a jej rýchlemu vypareniu čím je znemožnené dostatočné vyživenie trávy cez korienky v pôde. Tráva sa tak zakoreňuje stále plytšie, je nedostatočne vyživovaná a zhoršuje sa jej kvalita.
 
Vertikutáciou odstránite túto nežiadúcu vrstvu a zároveň prerežete vrchnú časť pôdy. Tým sa zlepší príjem vzduchu, živín, vlahy, vďaka čomu dôjde k hlbšiemu a bohatšiemu prekoreneniu trávy. Podporí sa tak tvorba nových výhonkov, trávnik sa omladí a skvalitní.
 

Vertikutáciu je odporúčané vykonávať viac krát do roka najmä koncom septembra - začiatkom októbra a na začiatku jari.

Ako na to?


Elektrický vertikutátor Fieldmann FZV 4001-E

Pre aktuálnu jarnú sezónu sme pre pripravili nový model robustného elektrického vertikutátora s príkonom elektromotora 1 300 W, s pracovným záberom 32 cm, ktorý vďaka svojej konštrukcii znesie aj vyššie zaťaženie.

Dvojitá sklopná rukoväť s ergonomickým zakončením prispieva ku komfortu obsluhy a zvyšuje stabilitu stroja pri práci. Štandardnou výbavou sú dva valce - vertikutačný s nožmi a prevzdušňovací s pružinami. Výmena valcov je veľmi jednoduchá. Nastavenie pracovnej hĺbky sa vykonáva páčkou.

Voliť môžete zo štyroch pozícií v rozmedzí -9 až +3 cm (pozícia + 3 cm je určená pre transport stroja). Súčasťou vertikutátora je aj látkový kôš s objemom 40 l.Vložené 11. 1. 2015

Ostatné novinky v PLANEO Elektro

Archív noviniek
LG OLED TV Cash Back

LG OLED TV Cash Back

ZÍSKAJTE CASH BACK NA NÁKUP LG OLED TV v predajniach PLANEO Elektro!

Viac informácií
Vernostný program Sphere

Vernostný program Sphere

Nakupujte v sieti PLANEO s kartou Sphere so zľavami 3 až 5 %

Viac informácií
Philips Sonicare, 90 dní vrátenie peňazí

Philips Sonicare, 90 dní vrátenie peňazí

Akcia platí od 1. 9. 2016 do 31. 8. 2017 a vzťahuje sa na celý rad sonických zubných kefiek Philips Sonicare a pomôcok medzizubnej hygieny Philips Sonicare AirFloss (akcia sa nevzťahuje na kefkové hlavice) zakúpených na predajni Planeo Elektro.

Viac informácií
Tefal - Garancia vrátenia penazí 100 dní

Tefal - Garancia vrátenia penazí 100 dní

Ponuka sa vzťahuje na všetky parné generátory značky Tefal zakúpené v predajniach PLANEO Elektro do 31.12.2017.

Viac informácií
Archív noviniek