Vybrali ste novinku


Účinky prírodných štiav podľa druhu ovocia, zeleniny

Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy predstavujú nesmierne účinný kokteil vitamínov a minerálov. Zistite aké účinky majú jednotlivé druhy ovocných štiav.

Pokiaľ si chcete vyrobiť svoj vlastný elixír života, nebojte sa experimentovať. Najskôr sa ale pozrite na to, čo všetko čerstvá šťava dokáže.


Jablčná šťava zníži cholesterol


Jablká znižujú krvný tlak, hladinu cholesterolu a krvných tukov, posilňujú imunitný systém, srdce a krvný obeh, stabilizujú hladinu cukru v krvi a posilňujú cievy. Sú bohaté na draslík, ktorý pomáha s hospodárením vody, podporuje funkciu obličiek a činnosť svalov.
 
Jablčná šťava obsahuje vlákninu, ktorá znižuje hladinu cholesterolu a viaže na seba toxické látky (olovo a ortuť). Pomáha pri zápche a povzbudzuje činnosť čreva, pokiaľ sa pije ráno nalačno.
 

Pomarančová šťava na očistnú kúru


Pomaranče všeobecne podporujú látkovú premenu v bunkách, odstraňujú nedostatok sústredenia, aktivujú všetky telesné žľazy, posilňujú libido a potenciu, posilňujú imunitný systém a krvotvorbu a zlepšujú vzhľad vlasov.
 
Pomarančová šťava sa hodí k očistnej kúre, pomáha pri prekyslení organizmu. Je bohatá na draslík, vápnik, horčík a vysoký obsah vitamínov A, B, C. V neposlednej rade patrí k dobrým zdrojom selénu, ktorý je silný antioxidant.
 

Grapefruitová šťava čistí črevá a stabilizuje črevnú flóru


Grapefruitová šťava má, podobne ako pomarančová šťava, silné alkalické účinky, čistí krv od jedovatých kyslých látok. Tiež pomáha pri rozpustení anorganického vápnika, napr. pri artritíde. Obsahuje draslík a vitamín C. Dužina je bohatá na bioflavonoidy zvyšujúce účinnosť vitamínu C. Obsahuje tiež veľké množstvo kyseliny listovej a podporuje trávenie.
 
Jej enzýmy povzbudzujú látkovú výmenu, pomáhajú pri ochoreniach žíl, kŕčových žilách, hemoroidoch, posilňujú imunitný systém, podporujú produkciu hormónov, preventívne pôsobí proti infekciám a nachladnutiam.
Súčasne čistí črevá a stabilizuje črevnú flóru, aktivuje látkovú premenu v bunkách a rast buniek, podporuje trávenie.
 

Ananásová šťava zlepšuje prekrvenie


Pomáha čistiť a pôsobí močopudne. Zlepšuje prekrvovanie, znižuje krvný tlak, pôsobí protizápalovo, uvoľňuje svalové napätie a kŕče. Odvodňuje a odbúrava, pomáha pri črevných poruchách. Je bohatá na draslík, vápnik, sodík, B 12 a všetky E vitamíny.
 

Mrkvová šťava chráni proti voľným radikálom


Mrkva obsahuje veľké množstvo betakaroténu, ktorý prispieva k normalizácií všetkých telesných funkcií, je najlepším zdrojom vitamínu A. Obsahuje tiež vitamíny B, C, D, E, K a selén, prvok odvádzajúci z tela voľné radikály.
 
Podporuje trávenie, pôsobí proti hemoroidom, zvyšuje odolnosť proti infekciám. Šťava z mrkvy podporuje zrak a dýchacie orgány. Pomáha udržovať zdravé zuby a kosti. Chráni nervový systém a je vhodná pri očistách pečene.
 
Súčasne chráni proti voľným radikálom, posilňuje sliznicu, aktivuje látkovú premenu v bunkách, zastavuje proces starnutia, podporuje rast vlasov, nechtov a stará sa o peknú pleť, posilňuje telesnú imunitu, srdce a krvný obeh.
 

Šťava z červenej repy podporí tvorbu červených krviniek


Podporuje tvorbu červených krviniek, celkovo posilňuje organizmus, čistí krv, má vynikajúce čistiace účinky pre črevá, obličky a žlčník, povzbudzuje činnosť lymfatického systému a je vhodná podpora v období klimaktéria.
 
Nie je vhodné piť naraz viac než 200 ml, jej silno čistiaci účinok môže spôsobiť nevoľnosť.
 

Kapustová šťava čistí zažívací trakt


Pomáha pri zápche a tým podporuje i kálium pleti. Šťava z kapusty podporuje liečbu vredov, čistí organizmus. Kapusta čistí zažívací trakt, obsahuje vitamín C, chlór, jód, síru.
Nevýhodou pri pití kapustnej šťavy je plynatosť.
 

Uhorková šťava na vyčistenie pleti


Čistí pleť, stabilizuje krvný tlak, pomáha pri zápaloch ďasien a je silne zásadotvorná.
 

Zemiaková šťava pomáha pri liečbe dny


Podporuje liečbu dny a pomáha pri žalúdočných ťažkostiach. Pri príprave nápoja je vhodné ju kombinovať s mrkvou a zelerom.
 

Hrušková šťava detoxikuje


Tento prirodzený zdroj vláknin detoxikuje a odvodňuje (má močopudné účinky).
 

Melónová šťava na odkyselenie organizmu


Melónová šťava je mimoriadne zásadotvorná, podporuje liečbu porúch obličiek. Okrem iného obsahuje vitamín A, C a foláty.


Aktuálna ponuka odšťavovačov


Vložené 15. 1. 2015

Ostatné novinky v PLANEO Elektro

Archív noviniek
Leták PLANEO Elektro - Letné hity za najlepšie ceny

Leták PLANEO Elektro - Letné hity za najlepšie ceny

Prinášame vám nový leták PLANEO Elektro "Letné hity za najlepšie ceny" platný od 20.7. do 2.8.2017.

Viac informácií
Letné osvieženie pre váš telefón

Letné osvieženie pre váš telefón

V rámci špeciálnej letnej akcie dostanete pri kúpe Samsung Galaxy S8 alebo S8+ darček v podobe bluetooth reproduktora Level Box Slim a 64 GB microSD karty. Akcia platí od 19.6. do 20.8. 2017 alebo do vypredania zásob.

Viac informácií
Získajte hotovosť k nákupu späť!

Získajte hotovosť k nákupu späť!

Získajte až 75 € naspäť za nákup vybraných modelov kombinovaných práčok so sušičkou značky LG. Akcia predĺžená do 31.7.2017!

Viac informácií
Získajte VILEDA mop ZADARMO

Získajte VILEDA mop ZADARMO

Len teraz máte možnosť získať Vileda mop úplne zadarmo! Stačí, ak si zakúpite vysávač Silence Force značky Rowenta a Vileda mop bude váš! Akcia platí od 6.7. do 19.7.2017 alebo do vypredania zásob.

Viac informácií
Archív noviniek