Vybrali ste novinku


Vychutnajte si exkluzívnu chuť a vôňu čerstvo upraženej kávy

Ponorte sa s nami do príbehu kávy Catler

Príbeh našej kávy sa začína dovozom kávových zŕn od farmárov. Tie sú zabalené nielen v špeciálnych juta bags, teda vo vreciach z hrubej tkaniny vyrobenej z tropickej rastliny, ale aj vo fólii, ktorá bráni navlhčeniu neupraženého kávového zrna. Keď káva dorazí do pražiarne, nasype sa do zásobníka; ten ju zároveň aj odváži. Potom kávové zrná putujú dopravníkom do ďalšieho zásobníka, ktorý ich pustí do pražiaceho bubna – a tam začína proces praženia. Počas neho je káva pražičom niekoľkokrát kontrolovaná manuálne. Ak je upražená podľa receptúry, vypustí sa do chladiaceho bubna. V ňom musí teplota do štyroch minút klesnúť pod 100 °C, aby sa proces praženia zastavil. Čerstvo upražená káva sa presúva do odkameňovacieho zariadenia, a tam sa odstránia drobné častice – drievka, kamienky a pod. Keďže káva po upražení ešte stále pracuje, v poslednej fáze sa nechá odstáť v nádobe, aby sa z nej odstránili plyny. Po 48 hodinách putuje na baliacu linku, kde sa pod dohľadom pracovníka ručne naváži, nadávkuje a zabalí.

Kávovníkové zrno má svoju históriu, je druhou najpredávanejšou komoditou na svete a dáva prácu miliónom ľudí. Uznávaný profesionál, zakladateľ rodinnej pražiarne a akreditovaného školiaceho strediska pre baristov i nebaristov Academy of Coffee v Seredi Oldřich Holiš hovorí: „Ako 14-ročný som musel každý víkend mlieť upražené kávovníkové zrná na ručnom mlynčeku. Nebola to moja obľúbená činnosť – až do chvíle, kým sa z neho nezačala šíriť nádherná aróma kávy. A tú som si zamiloval. Jedného dňa som si povedal, že ma bude aj živiť. V roku 1996 som s kávou začal pracovať a táto vášeň ma neopustila dodnes.“ Oldřich Holiš osobne dohliada na kvalitu a čerstvosť našej kávy. Spojením značiek Catler, Coffee VERONIA a Academy of Coffee sa zrodila špeciálna kolekcia troch chuťovo odlišných káv, ktorá poteší každého milovníka kvalitnej a čerstvej kávy. A pitie kávy sa stane aj vaším životným štýlom.
 
V našom exkluzívnom sete káv sa nachádza aj zrnková káva s označením TASTE OF BRASIL. Tá je dovážaná priamo z brazílskej farmy, ktorá patrí do prvej päťky z viac ako 300 000 fariem v Brazílii. Dodávateľ a pestovateľ tejto kávy zároveň patrí v odbornosti a veľkosti do prvej desiatky na svete.

Balenie obsahuje:
TASTE OF BRASIL
Brazília je najväčším pestovateľom a exportérom kávy na svete. Táto Arabica je jemná až sladkastá, veľmi podobná čokoláde. Má mäkkú a jemne kyslú chuť.

TASTE OF COLOMBIA
Kolumbia je druhým najväčším pestovateľom kávovníkového zrna Arabica na svete. My vám ponúkame odrodu Excelso so zamatovou ovocnou až jemne orieškovou chuťou a plnou arómou.

TASTE OF CUBA
Kuba patrí medzi producentov najlepšej kávy na svete. Exportuje však len veľmi malé množstvá, preto je veľmi vzácna. Táto odroda pochádza z východnej časti Kuby, zo strmých svahov provincie Guantanámo. Káva sa vyznačuje silným telom, strednou kyslosťou, ľahkou dymovou, ale predovšetkým kakaovou chuťou. Dochuť je výrazne tabaková.

Vložené 18. 10. 2016

Ostatné novinky v PLANEO Elektro

Archív noviniek
PLANEO Elektro leták - Máme všetko pre krásnu záhradu

PLANEO Elektro leták - Máme všetko pre krásnu záhradu

Prinášame vám nový leták PLANEO Elektro - "Máme všetko pre krásnu záhradu" platný od 20.4. do 3.5.2017.

Viac informácií
Kúpte si chladničku alebo práčku Samsung a získajte až 74 EUR späť!

Kúpte si chladničku alebo práčku Samsung a získajte až 74 EUR späť!

Zakúpte si jeden z vybraných produktov Samsung a získajte bonus až 74 EUR!

Viac informácií
Jarný aprílový úlet

Jarný aprílový úlet

Staňte sa držiteľom Rodinnej karty už dnes a nakupujte výhodne v sieti našich predajní, teraz so zľavou až do výšky 5%. Akcia platí do 30.4.2017.

Viac informácií
Samsung - Vyčarujeme vám úsmev na tvári

Samsung - Vyčarujeme vám úsmev na tvári

Získajte 30-dňovú záruku vrátenia peňazí na Samsung Soundbar! Zakúpte jeden z vybraných Soundbarov Samsung a získajte 30-dňovú záruku vrátenia peňazí bez udania dôvodu!

Viac informácií
Archív noviniek